Jak vidí miminko

Zrak dítěte, když se narodí, je velmi nedokonalý. Není divu, koneckonců, dítě žilo 9 měsíců v útulném, ale temném břiše své maminky. Oči neměly žádný stimul, který by mohl pomoci při rozvoji jeho zraku. Proto, abychom pomohli dítěti co nejrychleji se zorientovat v našem světě, je tak důležité vytvořit vhodné podmínky pro jeho rychlý rozvoj. Při narození vidí dítě nejlépe do vzdálenosti 20 - 30 cm. Vidí třicetkrát méně než dospělí - zkuste co nejvíce přimhouřit oči. Nemůže rozlišovat mezi barvami, nevidí hloubku a nemůže vnímat pohybující se objekty.

 

                                                                           1_46758256_330735091053102_9157336214599106560_n  

 

Prvních šest měsíců života je při vývoji zraku velmi důležitých, takže musíte svému dítěti poskytnout vhodné vizuální podněty a pomoci mu rozvíjet tento důležitý smysl. Dítěti by měly být poskytovány podněty odpovídající jeho zraku a kognitivním schopnostem. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je poskytnout dítěti hračky navržené v barevných kombinacích, které napomohou rozvoji vizuální zralosti dítěte. Kontrastní hračky jsou pro dítě to nejlepší. V prvních zhruba třech měsících je nejlepší kombinace bílé a černé nebo červené. O něco později si dítě všimne zelené a žluté, ale pouze pokud se objeví v kontrastních kombinacích a objekty v těchto barvách jsou dostatečně velké. Hračky zpočátku zavěšujte nad dítě (kontrastní kolotoče, míčky, štěrkátka k zavěšení, apod.) nebo umisťujte z boku dítěte (kontrastní karty, knížky, leporela). Při pasení koníků jsou velmi podnětné kontrastní podložky, deky, kartičky atd. 

 

                                                                                                                                                                           

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení