Proč černá a bílá

Proč je černá a bílá barva pro miminka tak důležitá?

Miminka už od 2. týdne života začínají vnímat kontrastní prostředí, především černobílé předměty. Miminko vidí v počátcích svět v odstínech šedi, černobílé hračky ho proto snadno zaujmou a povzbudí jeho touhu objevovat. Ostatní barvy rozeznávají až kolem šestého měsíce věku. Do té doby jsou pro děti tedy přínosnější hračky či obrázky černobílé.

Černobílé stimulační kartičky pomáhají uklidnit vaše miminko a zároveň rozvíjí jeho duševní schopnosti. Zlepšují schopnost koncentrace, povzbuzují zvídavost a napomáhají vytváření nových mozkových spojení. Díky zvídavosti se miminko snaží k obrázkům dostat, osahává je, přendavá z jedné ručičky do druhé a rozvíjí tak i své motorické dovednosti. Černobílé kartičky jsou také skvělým pomocníkem při trénování pasení koníků, při přebalování nebo jako uklidnění v kočárku, postýlce.

 

Autor

Tereza Lucáková

Tereza Lucáková

Pracuji jako content manažerka se specializací na psaní/korektury prodejních textů a tvorbu poutavých blogových článků mimo jiné také pro eshop Černá na bílé.

Ráda trávím čas s manželem a mými dvěma dětmi, kterým ve volném čase ráda peču nebo pořádám hromadné snídaně a večeře s rodinou a kamarády.